30 lipca 2008

Starociowe zakupy


Coś ostatnio udało mi się kupić na tzw starociach , oczywiście rzeczy mało przydatne, ale mające to coś , co tworzy klimatStare , apteczne pojemniki , swietnie spiszą się w łazience , można do nich wsypać sole do kąpieli , a nawet wlać płyn


Drewniane słoneczko-lustereczko, fajna ręczna robota, pokryte szlag metalem, wiec ktoś zadał sobie trud wykonania, a ja to doceniam.
Ciężka metalowa szafka na klucze , jeszcze nie mam na nią pomysłu , jak coś wymyśle to dam znaćStary mlecznik , a nawet bardzo stary bo widoczne są pyłki popiołu w porcelanie , może mieć wszelakie zastosowanie np. można w nim trzymać świeży koperek lub inne zioła


PS. całośś kosztowała 20 zl , trochę się targowałam , ale to tak z sympatii bardziej . I jak tu sobie odmowić takowych starociowych zakupów .

6 komentarzy:

Kama pisze...

Bardzo mi się podobają szczególnie pojemniki szkalne apteczne z tym fantastycznym opisem. Od kilku lat rozglądam się nieco za takimi bez skutku te Twoje pojemniki mają to coś, są piękne. Ja się strasznie cieszę bo u nas się jarmark dominikański zaczął, jak co roku odwiedzam z lubością tylko tę część gdzie na kilku ulicach naprawdę tego jest sporo do oglądania wzdłuż i wszerz wystawiają do oglądania i sprzedawania różniste, naznaczone zębem czasu i historią starocie, jejku co tam można znaleźć od pierdółek po wielkie mebliska, fakt że ceny świadome ich wiekowości i cenności.Niestety.

joanna.ka pisze...

Lubię do Ciebie zaglądać, bo mam wrażenie że wszystko oglądam po raz pierwszy...Pewnie to wynika z bogactwa zdjęć - to nie są "cyknięte" byle jak przedmioty, Ty nadajesz im oprawę i nastrój.
Czy swoje umiejętności wykorzystujesz gdzieś zawodowo?

villa_vintage pisze...

Droga Kamo ja to Ci samego patrzenia na te cudnosci zazdroszcze , moze uda mi sie w przyszłym roku odwiedzic jarmark ,,, oj bardzo bym chciała ,,, .pozdrawiam serdecznie .daga.

villa_vintage pisze...

A Tobie Joanko bardzo dziekuje, za uznanie i ciesze sie ze Ci moje fotki sie podobaja ,, jezeli chodzi o sprawy zawodowe to mozna tak powiedziec ,,,,, ze wykorzystuje ,,,,, Pozdrawiam serdecznie .Daga

Mélanie pisze...

I don't understand a word , but I do understand you WORLD ! I loe your pictures

ivon777 pisze...

mi z racji zawodu- najbardziej podobają sie te pojemniki szklae. Reszta oczywiście też(-: Twój blog- jest jak z Twoje wnętrza... niewymownie piękny . Chce sie tu wracać. A ta niepowtarzalna elegancja, atmosferę az trudno opisać. jestem pod wielkim wrażeniem. I jesli kiedys nie napisałm- to dodam teraz , że robisz świetne zdjęcia. Pozdr.